Záver zimnej série

,

Milí riešitelia,

s koncom objavného kola sa nám skončila zimná séria 2. ročníka Suši. Na stránke už môžete nájsť ako finálne výsledky, tak aj vzoráky k objavnému kolu. Tiež si môžete pozrieť najnovšie Let's solve SuŠi, ktoré pre vás Jožko natočil na náš youtube kanál.

Všetkým gratulujeme k ich výkonu pri riešení šifier, dúfame, že sa vám šifry páčili, a že ste sa pri riešení zabavili a aj niečo naučili, napríklad z genetiky.
Vaše postrehy k šifrám a spätnú väzbu pre tvorcov šifier nám môžete poslať pomocou formulárov k jednotlivým kolám. Budeme veľmi radi ak si na to nájdete aspoň chvíľočku času, pretože každý pohľad riešiteľa nám dáva príležitosť na zamyslenie a zlepšenie. Vyplniť ich môžete tu:
Feedback 1. kolo, Feedback 2. kolo, Feedback objavné kolo

Ďalšou vecou, ktorú pre vás okrem letnej série vedúci chystajú je zimné sústredenie. Vzhľadom na nestabilitu momentálnej situácie však nevieme povedať, kedy bude možné ho zorganizovať, no ak to bude možné, pokúsime sa o to ešte túto zimu. Pozvaným riešiteľom sa včas ozveme s bližšími informáciami.

Prajeme vám veselé vianoce a tešíme sa na vás po novom roku, vaši vedúci Suši

Malé nápovedy k objavnému kolu

,

Ahojte, po prvom termíne sú dostupné malé nápovedy, tentokrát vo forme študijného materiálu. Nájdete ho vo forme odkazu pod jednotlivými šiframi, alebo priamo na týchto odkazoch pre pdf verziu a HTML verziu. Pripomíname, že termín sa bude na stránke ešte nejaký čas zobrazovať nesprávne, riešiť s malými nápovedami pred zverejnením veľkých môžete až do 13.12.

Objavné kolo a jeho termín

,

Milí riešitelia Suši,

rozhodli sme sa, že „outdoorové“ (tretie) kolo v sérii zmeníme na „objavné“. Čo to pre Vás znamená? Budete predsa objavovať... Každé objavné kolo bude pozostávať z piatich šifier, ktoré sú inšpirované nejakou spoločnou témou, respektíve si vyžadujú, aby ste sa do témy ponorili, niečo sa naučili, čo to objavili, a následne tieto znalosti aj pri riešení šifier využili. Môže to byť matematika, biológia, či história ale aj niečo kúsok špecifickejšie ako napríklad filmy Wesa Andersona. Túto tému sa dozviete spolu so šiframi, no rátajte s tým, že bude stále dostatočne široká na to, aby ste ihneď nevedeli čo presne treba využiť.

Tak, ako majú šifry v objavnom kole spoločnú tému, budú mať aj spoločnú malú nápovedu, ktorou budú spísané alebo odkazom prepojené všetky informačné zdroje ktoré potrebujete k danej téme. Na odovzdávanie s malou nápovedou zároveň budete mať až týždeň, teda do pondelka 13.12, aj napriek tomu, že na našej stránke sa to tak nemusí zobrazovať. Na odstránení tohto technického problému pracujeme.

Prajeme Vám veľa zábavy a radosti z objavovania pri riešení prvého objavného kola s témou GENETIKA...

Let's solve doplnené vzorákmi

,

Ahojte,

pred pár dňami sme zverejnili Let's solve od Jožka. A práve ho doplnili aj vzoráky. Videá môžete nájsť na našom youtube kanále, alebo na našej stránke.

Vzorové riešenia Outdoor kola a Let's solve naraz!

,

Čaute,

spolu so vzorovými riešeniami šifier Outdoor kola prichádza aj Let's solve od Jožka. Videá môžete nájsť na jeho youtube kanále, alebo na našej stránke.

Let's solve 2. kola

,

Ahojte,

po pár dňoch od zverejnenia vzorákov tu máme k šifrám druhého kola aj Let's solve od Jožka. Videá môžete nájsť na jeho youtube kanále, alebo na našej stránke.

Vzorové riešenia 2. kola

,

Ahojte,

zverejnili sme vzorové riešenia šifier druhého kola.

Taktiež dávame do pozornosti šifry posledného kola tejto série Suši, na riešenie ktorých vám ostáva 9 dní, po ktorých budú zverejnené prvé nápovedy.

Videoriešenia

,

Ahojte,

máme pre Vás v Suši novinku - videoriešenia šifier od Jozefa Rajníka. Je to séria videí, ktoré zachytávajú, ako sa Jožko postupne od prvého kontaktu so šifrou prebojováva k riešeniu. Viac sa o nich môžete dozvedieť tu: https://susi.trojsten.sk/lets_solve/

Zadania Outdoor kola sú tu

,

Už sú zverejnené aj zadania Outdoor kola. Avšak ani tentokrát nie je outdoor, ale obsahuje 5 špeciálnych šifier.

Vzorové riešenia 1. kola sú zverejnené

,

Už sú zverejnené vzorové riešenia šifier 1. kola. Môžete diskutovať o šifrách pod jednotlivými riešeniami.