Objavné kolo je tu!

,

Milí sušiči a milé sušičky,

Chcete ešte v poslednom kole zahviezdiť, a stať sa najlepším šifrovačom galaxie? Tak jupí teraz vychádza objavné kolo SuŠi, kde môžete objavovať VESMÍR

V objavnom kole je všetkých 5 šifier spoločných pre všetky kategórie. Na vyriešenie šifier je zvyčajne potrebné využiť nielen šifrovaciu pomôcku a základné vedomosti, ale aj iné informácie, súvisiace so spoločnou témou objavného kola.

Tak, ako majú šifry v objavnom kole spoločnú tému, budú mať aj spoločnú malú nápovedu, ktorou budú spísané alebo odkazom prepojené informačné zdroje k danej téme.

Termíny pre objavné kolo sú už onedlho, aby sme tých, ktorí nazbierajú 54 bodov stihli pozvať na sústredko. Bez nápovied do 13.5., s malou nápovedou do 20.5., s veľkou nápovedou do 27.5.

Klub je späť

,

Ahojte,

po skončení Matematického Náboja (19. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Priebežne aktualizovaný program môžeš sledovať tu. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme frisbee v Sade Janka Kráľa.

Prihlasovanie tu! POZOR! Bez vyplnenia prihlášky sa nemôžeš zúčastniť.

Zoznam prihlásených môžeš nájsť tu.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák, karimatku a prezuvky.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Milí riešitelia!

Už o týždeň bude Akadémia Trojstenu. V piatok, 15.12. od 11:00 do 14:40 si môžete prísť vypočuť prednášky od odborníkov z oblastí Matematiky, Fyziky a Informatiky. Akadémia bude na Matfyze v Mlynskej Doline, pre účasť stačí vyplniť formulár pre jednotlivcov. Budeme radi ak akciu spropagujete aj u vás na škole, učitelia môžu prihlásiť skupiny v tomto formulári. Informácie sú dostupné na stránke akademia.trojsten.sk, v prípade otázok kľudne píšte.

Po Akadémii bude tradične nasledovať Klub Trojstenu. Začneme spoločným obedom 15:00-16:00, pôjdeme sa zložiť do telocvične, O 19:00 bude hra na matfyze, a po nej prespávanie v telocvični a voľný program (prineste si spacáky a karimatky). V sobotu budú okolo 9:30 prednášky, po ktorých sa pomaly poberieme domov (napríklad Ex 609 o 13:27) Pre účasť je nutné sa prihlásiť tu.

Tešíme sa na vás v piatok!

Adventný trojboj Trojstenu a Riešok

,

Milí riešitelia,

vianoce sa nám už pomaly blížia, a aby ste mohli advent prežiť aj so seminármi, vedúci KMS, SuŠi a Riešok si pre vás prichystali darček. Ide o Adventný trojboj Trojstenu a Riešok.

Adventný trojboj sa skladá z troch nezávislých súťaží, do ktorých sa môžete zapojiť a každý adventný deň vyriešiť jednu úlohu:

Všetky súťaže sú otvorené základoškolákom, stredoškolákom aj starším.

Úlohy sú maličké a príjemné ako sladkosti v adventnom kalendári - či nadšenci šifier, milovníci príkladov alebo fanúšikovia logbojov by ich mali zvládnuť vyriešiť všetky. Deň po zverejnení sa objavia aj nápovedy, takže báť sa nemusia ani začiatočníci. Vyskúšajte si rôzne druhy hlavolamov, zapojte sa do všetkých troch súťaží a najúspešnejšieho (základo/stredo-školského) účastníka odmeníme aj špeciálnou cenou!

Klub po Fyzikálnom Náboji - Už budúci piatok!

,

Ahojte,

po skončení Náboja (3. novembra) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou alebo si spolu zahráme frisbee.

Prihlasovanie tu!
Pozor! Bez vyplnenia prilášky na nemôžeš zúčastniť.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

54 bodov za časť a šup na sústredko

,

Ahojte,

zmeny bodovania so sebou priniesli aj zmenu v pozývaní na sústredenia. Stále platí, že sa pozývajú tí najlepšie umiestnení riešitelia, ale treba dosiahnuť aj minimálne 54 bodov za celú časť (rozumej 3 kolá). To je napr. 18 bodov (2 šifry bez nápovedy) v každom kole.

Prajeme príjemné a úspešné riešenie!

Šifrovačka Kôš!

,

Milí riešitelia Suši,

okrem novej série vám vrelo odporúčame zúčastniť sa aj šifrovačky Kôš (je to v binárke, lebo kôš je po anglicky bin, chápete). Šifrovačka Kôš je tu už za menej ako 3 týždne, konkrétne v sobotu 23. septembra, čas na registrovanie je do 19. septembra. Preto je najvyšší čas zohnať si tím a naplánovať výlet do Košíc, prípadne aspoň na najbližší gauč. Čaká na vás 10 šifier v kategóriách pre pokročilých aj začiatočníkov v terénnej aj online verzii. Takisto sa môžete tešiť na niektorých organizátorov Suši s ktorými si môžete pomerať vaše šifrovacie schopnosti. Všetko podstatné nájdete na kos.strom.sk

Zadania 1. kola a body vo výsledkovke

,

Ahojte. Zadania prvého kola 1. časti 4. ročníka Suši sú na svete a môžete sa pustiť do riešenia!

Prajeme veľa šťastia pri riešení!

Nový ročník Suši prináša nové pravidlá bodovania

,

Ahojte, čochvíľa sa už na našej stránke objavia nové zadania a verte tomu, že sa máte na čo tešiť. Predtým, než sa však do riešenia pustíte, by som vás rád upozornil na nový systém bodovania, ktorý nám tento ročník prináša. Za správne vyriešenú šifru dostanete ešte viac bodov a veríme, že nový systém bodovania vás namotivuje venovať šifre čas aj po zverejnení nápovied (navyše vám na riešenie s nimi ponúkneme viac času). Kým budete mať nové šifry, rozkliknite si sekciu "Bodovanie a nápovedy" v pravidlách, aby ste sa s novým systémom oboznámili.

Koniec tretieho kola, zverejnené vzoráky, poslané pozvánky

,

Ahojte, počas minulého týždňa skončilo posledné kolo 3. ročníka Suši. Už sme k nemu aj zverejnili vzorové riešenia (okrem sedmičky) a aj sme poslali pozvánky na sústredenie. Príprava sústredenia je v plnom prúde a máte sa na čo tešiť! Tak šup šup, vyplniť prihlášku.