Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

Sústredková šifrovačka

,

Ahojte,

Iste ste už zachytili informáciu, že pre vás pripravujeme namiesto pôvodne plánovaného sústredenia šifrovačku. Avšak bohužiaľ, kvôli aktuálnej situácii na Slovensku musíme aj túto šifrovačku odložiť na neurčito. Chceme, aby sa uskutočnila v pôvodnom formáte - teda naživo. Momentálne nevieme presne určiť dátum, kedy sa situácia uvoľní natoľko, že ju budeme vedieť bezpečne zorganizovať. Môžete si byť ale istí, že sa jej dočkáte najskôr, ako to bude možné.

Ale keďže sme vám už na 9.1 niečo sľúbili, tak aby ste v sobotu neodišli s prázdnymi rukami, pozývame vás na online stretnutie s nami - organizátormi. Bude to taký neformálny “call”, kde sa nás budete môcť popýtať nejaké otázky, pokecať s nami, dozvedieť sa informácie zo zákulisia a bližšie nás spoznať (a my bližšie spoznať vás). Nájdete nás tu ( https://meet.google.com/rdc-ydqv-gdp ) v sobotu 9.1 od 16:00 do cca 17:30. Nie je to nič záväzné, teda sa nám nemusíte nahlasovať a môžete odísť a prísť hocikedy (pokiaľ tam teda ešte budeme).

Ďakujeme, že ste riešili Suši.

organízátori Suši

Riešenia 2. a outdoor kola sú tu!

,

Zverejnili sme riešenia 2. a outdoorového kola Suši.

Pod riešeniami môžete diskutovať o šifrách.

"Sústredenie"

,

Ahojte 🙂

Ako iste tušíte, sústredenia tak ako ich poznáme sa momentálne organizujú veľmi ťažko. Preto pre vás v Suši namiesto sústredenia pripravujeme šifrovačku - nie len takú obyčajnú, akú zažijete hocikedy, ale dokonca bude naživo. Môžete sa tešiť na to, že si spolu s dvoma kamarátmi podľa vášho výberu tímovo zašifrujete.

Šifrovačka na vás bude čakať 9.1.2021 od 9:00 do 17:00. Detaily vám nejdeme prezrádzať hneď teraz. Poradíme vám však, že sa vám určite oplatí využiť posledné štyri dni na vyriešenie šifier druhého a outdoorového kola súťaže za plný počet bodov. Každý získaný bod vám v šifrovačke príde vhod 😉.

Údržba infraštruktúry

,

Ahojte!

Tento víkend (od 10:00 zajtra) bude prebiehať údržba Trojsten infraštruktúry. Toto bude viesť k nepredvídateľným výpadkom služieb (okrem iného aj týchto webov) počas soboty a možno aj nedele.

Vzoráky 1. série

,

Ahojte.

Zverejnili sme riešenia šifier 1. série.

Pod riešeniami tiež môžete diskutovať o jednotlivých šifrách.

Plánovaná údržba

,

Ahojte,

od dnes večer do zajtra približne 13:00 bude prebiehať záloha serverov, čo možno spôsobí, že budú niektoré veci fungovať trochu pomalšie.

Následne cez víkend bude prebiehať upgrade serverov, teda mnohé veci nebudú fungovať vôbec.

"Koniec kola"

,

Ahojte,

zmenili sme, akým spôsobom je na stránke zobrazený koniec kola. Dátum, ktorý je pri konci uvedený, označuje čas, dokedy môžete šifry riešiť za plný počet bodov. Po tomto dátume sa zverejnia nápovedy, a budete mať k dispozícii ďalší týždeň na riešenie s nápovedami.

Veľa šťastia pri riešení.

Outdoor kolo Suši

,

Ahojte.

Historicky prvé outdoor kolo Suši je tu!

Aj keď kvôli súčasnej situácii nie je tak úplne outdoor, snažili sme sa pripraviť špeciálne šifry - vrátane videí a obrázku. V tomto kole sa pozriete do Minecraftu, dozviete sa, ako pripraviť suši a aj veľa ďalších vecí, ktoré o ste o Suši (ne)vedeli.

Okrem toho boli zverejnené malé nápovedy k 1. kolu. Za vyriešenie šifry s malou nápovedou môžete získať 4 body.

Prajeme veľa štastia pri riešení!

Druhá séria Suši zverejnená

,

Ahojte.

Na stránke bolo zverejnené druhé kolo prvého ročníka Suši! Ďalších 7 šifier sa už na vás teší!

Pri odovzdávaní šifry 4 (Prírodovedná) bola chyba, ktorá spôsobovala, že správne riešenia neboli uznané. Chybu sa už podarilo opraviť a body za už odovzdané riešenia boli opravené.