Let's solve 2. kola

,

Ahojte,

po pár dňoch od zverejnenia vzorákov tu máme k šifrám druhého kola aj Let's solve od Jožka. Videá môžete nájsť na jeho youtube kanále, alebo na našej stránke.

Vzorové riešenia 2. kola

,

Ahojte,

zverejnili sme vzorové riešenia šifier druhého kola.

Taktiež dávame do pozornosti šifry posledného kola tejto série Suši, na riešenie ktorých vám ostáva 9 dní, po ktorých budú zverejnené prvé nápovedy.

Videoriešenia

,

Ahojte,

máme pre Vás v Suši novinku - videoriešenia šifier od Jozefa Rajníka. Je to séria videí, ktoré zachytávajú, ako sa Jožko postupne od prvého kontaktu so šifrou prebojováva k riešeniu. Viac sa o nich môžete dozvedieť tu: https://susi.trojsten.sk/lets_solve/

Zadania Outdoor kola sú tu

,

Už sú zverejnené aj zadania Outdoor kola. Avšak ani tentokrát nie je outdoor, ale obsahuje 5 špeciálnych šifier.

Vzorové riešenia 1. kola sú zverejnené

,

Už sú zverejnené vzorové riešenia šifier 1. kola. Môžete diskutovať o šifrách pod jednotlivými riešeniami.

Nové zadania

,

Ahojte, na stránke pribudli čerstvé zadania druhého kola letnej série :) Tak ak už máte prvú sériu zmáknutú, nemusíte smútiť za nedostatkom šifier :)

Ak sa vám prvú sériu ešte nepodarilo prelúskať celú, na získanie plného počtu bodov máte ešte čas do pondelka, kedy budú zverejnené prvé hinty :)

Veľa štastia

Šifry odporúčame riešiť z PDF súboru

,

Ahojte.

Do pravidiel sme k Internetovým kolám doplnili, že šifry odporúčame riešiť priamo z PDF súboru so zadaniami. PDF verzia je primárna.

Šifry sú pre lepšie pohodlie dostupné aj jednotlivo priamo na stránkach, ale môžu sa tam zobrazovať odlišne, čo môže ojedinele sťažiť alebo znemožniť ich riešenie, napríklad keď sa niekomu s menším displejom zobrazí inak.

Veľa šťastia pri riešení

How to šifry

,

Prichystali sme projekt How to šifry najmä pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s riešením šifier. Prostredníctvom videí a dokumentov si prejdeme základné myšlienky pri riešení šifier. Viac info tu.

Nové zadania

,

Ahojte,

po zimnej prestávke opäť prinášame čerstvé zadania ďalšieho kola Suši. Nájdete ich tam kde vždy, v časti úlohy.