ťaž v šifrovaní je súťaž v riešení šifier. Pod pojmom šifra rozumieme akúsi logickú hádanku alebo úlohu, ktorá nemá známy postup riešenia. Podstatou vyriešenia šifry je objaviť tento postup, teda objaviť spôsob akým je ukryté heslo. Súťaž je určená primárne pre stredoškolákov ale zapojiť sa môže ktokoľvek. Skladá sa z dvoch častí - zimnej (začína v septembri) a letnej (začína vo februári). Každá časť pozostáva z troch kôl, pričom dve sú internetové a jedno je objavné. Po každej časti je pre najúspešnejších riešiteľov časti prichystané sústredenie.

Čo sú sústredenia?

Sústredenia sú odmena pre najúspešnejších účastníkov zimnej a letnej časti. Na sústredení bude odborný program ale aj mnoho skvelých hier a šifier. Okrem zábavného programu tam bude aj kopa skvelých ľudí, ktorých spoznáš. Ale je lepšie raz zažiť ako stokrát počuť, preto neváhaj a okamžite začni riešiť!

Prečo sa zapojiť?

  • Zistíš, čo sú to šifry a objavíš ako všemožne sa dajú informácie schovať.
  • Riešenie šifier zlepšuje analytické myslenie a tvorivosť.
  • Na odovzdanie riešenia šifry máš viac pokusov. S časom sa zverejňujú nápovedy k šifrám. Teda aj ak sa ti so šifrou nedarí, tak je slušná šanca, že sa ti ju nakoniec podarí prelomiť.

Ako začať?

Ak sú pre teba šifry úplná novinka, tak odporúčam How to šifry. Pred zapojením do súťaže si zas pozri pravidlá a pomôcť ti môže aj Ako riešiť. Aktuálne súťažné zadania šifier nájdeš pod Úlohami a smelo sa pusti do ich riešenia. Keď sa ti podarí vyriešiť šifru, tak jej riešenie odovzdaj na stránke.

Čas poslednej úpravy: 3. apríl 2022 3:21